Wesele kosztuje niemało

Kompleksowe przygotowywanie naszego ślubu to niemało pracy. Trzeba ją zacząć przynajmniej na sporo miesięcy przed tym ciekawym dniem. Jeżeli rozpoczniemy niecopóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z przygotowaniem wszystkiego, jest niezwykle duże. Żeby jednak doskonale przygotować wszystko, co jest związane z tym dniem, powinniśmy liczyć się z wydatkami. Co będzie kosztować najwięcej?

Wynajęcie restauracji.

To rzecz jasna największy koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę, albo zdecydować się na tańszą, nie w każdym przypadku najlepszą.

Jedzenie.

Koszty jedzenia dla naszych gości oczywiście są zależne od bawiących się na weselu gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy ustalaniu menu, koniecznie powinno się jednak dopytać, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Czasami za droższe dania z menu weselnego, ciasto, czy dobre alkohole, należy dopłacić dodatkowo.

Fotograf ślubny.

Fotograf na ślub i filmowiec, to wydawać by się mogło niesamowicie niewielkie koszty. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf.

to wydatki, jakie przekraczają tysiąc złotych, w wielu sytuacjach osiągają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu z wesela najczęściej jest odrobinę mniejszy, jednak często również jest to suma sięgająca tysiąca złotych.

Dekoracja sali weselnej i samochodu dla pary młodej.

To także pozornie niewielkie sumy do wydania. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobne rzeczy musimy zapłacić naprawdę dużo. Planując udekorowanie sali weselnej i samochodu, dopytajmy osoby, które zajmą się dekoracjami, jakie będą wydatki na dekoracje.

Uroczystość weselna to niemałe wydatki.

Uroczystość weselna to niemałe wydatki jakie potrafią przerazić. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście, w niektórych sytuacjach uda się nieco zaoszczędzić, jeśli jednak chcemy, by uroczystość ślubną i uroczystość weselną zorganizować świetnie, bez zapłacenia kilku tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.