Zadowolenie z życia zarobkowej, postrzegane jest w kontekście wyników w miejscu pracy.

Młodzi, są zdania, że po zakończeniu studiów robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie zatrudnienie jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji lub dla młodych za niewygórowaną płacę. Czasy , gdy zdobywanie wiedzy było pewność otrzymania wysokiego płatnej pracy , minęły , rynek nie jest już spragniony pracowników dobrze wykształconych , ale wyróżniających się cechami charakteru,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to walory zauważane przez prezesów firm, praca dla takich młodych odpornych na stres osób jest dostępne. Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim rodzinie dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, bycie cenionym przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsajten datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość uzyskania dużych dochody , ale obowiązki takie łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zdenerwowany.